Elindul a TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért akció, az ország legnagyobb önkéntes hulladékszedési programja – jelentette be Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium (EM) környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára kedden Budapesten. Idén a Föld napjára időzítik a rajtot, azaz április 22-ére hirdetik a kezdést, írta meg a Magyar Hírlap. A kampányban idén a vállalatokat szeretnék megszólítani, a cégek részvételükkel a társadalmi felelősségvállalás keretében hozzájárulhatnak saját ESG-követelményeik teljesítéséhez. Az államtitkár a Magyar Nemzet szerint kitért arra, hogy kizárólag olyan hulladék gyűjthető, amely kézzel biztonságosan szedhető és zsákban elszállítható, ez elsősorban háztartási hulladékot jelent. Építési törmelék, gyógyszer, motorolaj, elektronikai hulladék, akkumulátor, gumiabroncs nem gyűjthető, ezeket a Hulladékradar applikáción keresztül lehet bejelenteni A Híradó.hu kiemelte, hogy zz EM támogatásával a programot koordináló NHKV Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. biztosítja a szükséges eszközöket – zsákokat, kesztyűket – valamint gondoskodik a hulladék elszállításáról. Amint több napilap is, legalább rövidhírben megírta, regisztrálni a Szelektálok.hu weboldalon lehet április 2.-től 15-ig.