Az Újdelhi keleti peremvárosában elterülő szeméthegy, magasabb, mint az ország ikonikus műemléke, a 73 méter magas Tádzs Mahal.


A gázipuri szemétlerakót 1984-ben nyitották meg és 2002-re elérte kapacitása határát, ekkor be kellett volna zárni. Ám azóta is több száz teherautó érkezik naponta az indiai fővárosban összegyűjtött szeméttel. “Naponta mintegy kétezer tonna szemetet raknak le Gázipurban” – mondta az indiai főváros önkormányzatának egyik illetékese. Az szemétheggyel az Érdekes Világ ma reggeli kiadásában foglalkozik, a szerkesztők két rövis videót is csatoltak cikkükhöz.