Országszerte csaknem kétezer olyan visszaváltási pontot hoztak létre, ahol a vásárlók könnyedén el tudják helyezni az italos palackokat. Az egyszer használatos palackok visszaváltásáért 50 forintot kapnak a vásárlók
– emlékeztetett Szentkirályi Alexandra a Hír TV műsorában. A kormányszóvivő Facebook-bejegyzésében is ugyanerre hívta föl a figyelmet. A Magyar Nemzet a televízió vonatkozó műsorrészét is közreadta, bemutatva a visszaváltható göngyöleget. A Gyöngyös Ma cikkének címe ezenközben: Nem minden palackot tudunk visszaváltani. Bár helyi lapról van szó, az írás egyáltalán nem provinciális; korrekt országos körképet ad.