Az utóbbi néhány nap alatt jó pár cikk jelent meg a hazai sajtóban, amelyek rövid összefoglalója a Szóljon megfogalmazásában így szól:
Az elmúlt évek munkaerőpiaci változásainak köszönhetően egyre kevesebb a közfoglalkoztatott, viszont a szemét mennyisége és az illegális hulladéklerakók száma ezzel párhuzamosan nem csökkent. Az önkormányzatok küzdelméhez sok esetben civil szervezetek is csatlakoznak, hogy megtisztítsák a településeket és a környéket az eldobált kacatoktól, vagy a nagy mennyiségben kirakott illegális hulladéktól. Amik között olykor egészen meghökkentő dolgok is akadnak.
A tiszamenti körkép mellett olvashattunk arról is (FEOL), hogy rendőrségi akció volt Ercsiben az illegális szemét felszámolásáért. (Utóbbiról a Police.hu és az Erdő-Mező Online is beszámolt fényképes tudósításában, a Hírstart pedig megbízhatóan szemlézett.) A ZAOL Söjtörön járt, és az ottani hulldékszedésről számolt be, a Kisvárosi Önkéntes Szemétszedők Duna-parti önkéntes munkájáról pedig a KEMMA írt.