A Humusz Szövetség szerint az új visszaváltási rendszer mellékhatásaként félő, hogy az újratölthető italcsomagolások eltűnnek a boltokból, pedig a szervezet szerint csak az újratöltés jelent igazi hulladékcsökkentést. A 24.hu megkérdezte a nagy üzletláncokat és a MOHU-t is, körkérdésük ereménye a lap ma reggeli kiadásában olvasható.
Jogszabály-módosítással el kellene érni, hogyha egy üzlet tart egyutas palackos italokat, akkor tartson többutast is, és azokat vissza is vegye, illetve a visszaváltási rendszerben résztvevő kereskedőket kötelezzék az újrahasználatra alkalmas palackok visszaváltására is
– szorgalmazza a cikkben a Humusz. alelnöke, Szabó György..