Nem indult zökkenőmentesen a rendszer, és még mindig gyermekbetegségekkel küszködik – írja a hulladékkoncesszió első félévéről született visszatekintőjében Wiedemann Tamás a Szabad Európa hasábjain, a lap tegnap esti kiadásában.
A magyar háztartások negyven százalékában ténylegesen nem megoldott a szelektív gyűjtés, ez komoly kihívás elé állít minket
– .mondta el a lapnak Runtág Tivadar, a MOHU anyagáram- és termékigazgatója. A Szabad Európa kérdésére, miszerint a MOHU számára az a siker, hogy nem omlott össze egy korábban jól működő rendszer július 1-jén, azt válaszolta: vitatkozna azzal, hogy mennyire működött hatékonyan a régi rendszer. Repülés közben javítjuk a motort, mert állandóan új igények érkeznek – tette hozzá. További, meglehetősen bőséges részletek a cikkben, illetve annak már most beígért folytatásában, amelyet a Dél-Kom Sajtófigyelő ugyancsak szemlézni fog.
