Rendkívül izgalmas, érdekes és bőséges összefogalót ad a komposztálásról ma reggeli kiadásában a Greendex. Skultéti Bernadett szakcikke, akár hiszik, akár nem, még a jogi hátteret is száma veszi, kiemelve, hogy a törvényi szabályozás értelmében a saját szemetünk felett nem rendelkezhetünk szabadon: lakott területen kötelesek vagyunk igénybe venni a hulladékszállítási szolgáltatást, és az előfizetési díj ellenében a szemetet elszállíttatni. Igaz ez a kommunális és a szelektív hulladékra, a veszélyes hulladék leadására pedig külön előírások vonatkoznak. A zöldhulladék esetében már más a helyzet: a külön gyűjtött kerti hulladék elszállíttatása valójában lehetőség. Felelős döntés ezért élni állampolgári jogunkkal, és magunk rendelkezni saját zöldhulladékunk felett. És komposztálni, persze.