Izgalmas múltú cégcsoport tagja nyitná újra a Csobánka és Pilisvörösvár között, gyönyörű természeti környezetben, népszerű kirándulóhelyek közelében található dolomitbányát – tudta meg a 444. A helyszín országos jelentőségű védett természeti területnek számít, és a Duna-Ipoly Nemzeti Parkhoz tartozik. Ha a Szűcs Gábor és Gáborné által birtokolt Szűcs-Fuvar Bt. nevű cég megkapja az engedélyt, a tervek szerint előbb kitermelnék a maradék kőzetet, majd rengeteg sittel töltenék fel a bányagödröt. Az engedélykérelmet elbírálókormányhivatal tájékoztatása szerint 2025 első negyedévében kezdődne a bányászat. Az első fázisban négy éven át, 2028 végéig bányásznának, évente nagyjából 30 ezer köbméternyit, majd 2029 elejétől 10 éven át töltenék a gödröt sittel, évente 36 ezer köbméterrel.
A Szűcs család érdekeltségébe tartozó, hasonló nevű vállalkozás – egy Kft. – korábbi sajtóbotrányainak visszatérő eleme volt, hogy valóban ártalmatlan építési hulladékot helyeztek-e el Pest megyei helyszíneken, vagy azbesztet és más veszélyes hulladékokat is. A Szűcs Fuvar nevére a figyelmes olvasó onnan emlékezhet, hogy korábban sokat dolgoztak a Városliget Zrt.-nek. Zűrös sztori lett az elbontott Hungexpo-pavilon sittjének Fótra szállításából és elhelyezéséből. Fóton még egy sajtót megjárt ügyük volt: tényfeltáró cikkek szerint szennyezésmentes föld helyett nagy mennyiségű bontási törmeléket helyeztek el a város nyugati iparterületén.
2017-ben a Népszava írta meg, hogy a Szűcs Fuvar szállította el a Petőfi Csarnok bontási hulladékát egy Dunakeszi és Göd között található egykori homokbányába. Itt is úgynevezett inert hulladéklerakó működött, amilyen Csobánkán fog. Ezekbe olyan nem veszélyes építési hulladék rakható le elvileg, ami nem oldódik vízben, ezért nem juthat be a talajba. Emiatt szigetelőréteget sem kell kiépíteni. Csakhogy a Népszava a helyszínen azt tapasztalta, hogy egészen más anyagokat is raktak le ide, mint ami az engedélyben szerepelt: