Több mint 1400 ponton 1800 visszaváltó automatát telepített a MOHU január elejéig – közölte a társaság csütörtökön. A Portfolio fölhívja a figyelmet, hogy a most használt, nem visszaváltható csomagolásokat továbbra is a szelektív kukába kell dobni. Az economx szerint már érkeznek az üzletekbe a visszaváltható palackok.
Az Országos Kereskedelmi Szövetség tagjai több mint a felét adják a hazai élelmiszer-kiskereskedelmi forgalomnak. A szervezet információi szerint az üzletláncok boltjaiba még nem érkezett olyan termék, amelynek csomagolása az új rendszerben visszaváltható lenne
– ez az idézet már a Magyar Nemzet szerkesztőségi cikkében olvasható. A szövetség főtitkára Vámos György a Friss Média szerint kiemelte: fokozatos az átállás, lesz olyan időszak, amikor kétféle termék, visszaváltási díjas és nem visszaváltható csomagolású is lesz az üzletekben. Az OKSZ jelzése szerint többen is próbálkoztak azzal, hogy az év első napjaiban már bedobtak az automatákba különféle italcsomagolásokat – írja az Origó.
Frissítés!
Ma reggeli kiadásában kielemten foglalkozik a kérdéssel a PécsMa. Csak az dobjon majd italos palackot az automatákba, aki a visszaváltási díjat ki is fizette vásárláskor, a palackon pedig rajta van az előírt logo, feliratozás és a visszaváltási díj összege is – írja a lap. A gyártók részéről az átállás az új címkézésre, feliratozásra egy időigényes folyamat, ezért is alakított ki a jogalkotó egy június végéig tartó türelmi időszakot.