Helyi az írás origója, de országos a tapasztalat: a szemetelés mértéke egyre inkább növekszik a közterületeken. A legtöbb gond Nagykanizsán, ahogy hazánkban több helyütt a belvárosokban, a nagyobb tereken, valamint a sportlétesítmények környékén észlehető. A Kanizsai Hírek mellett a témával foglalkozott a városi televízió is.