Velencei gondolások 6,5 tonna szemetet halásztak ki a város csatornáiból. A mostani akció keretein belül egyebek között autóba való három akkumulátor, egy fürdőszobaszekrény mosdókagylóval és egy oszloppal, valamint két WC-víztartály, egy kazán, egy hajómotor, egy vaslétra, két koktélkeverő edény, több kerámialap és nagyjából harminc gumiabroncs került elő. A legfurcsább mégis egy elsüllyedt csónak volt, amit felszínre hoztak a csatornák medrében lámpákkal szemétre vadászó búvárok. A vízi szemétszedést az elkövetkezendő hetekben is folytatni fogják. A kezdeményezést Velence polgármestere, Luigi Brugnaro támogatja. További részletek az Index hétvégi kiadásában.