Oszd meg ötleteidet az élelmiszer-pazarlás csökkentésére és szervezz saját akciót az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretében – olvasható a Magyarország Kormánya Facebook-oldalán. A felhívás szerint magánszemélyek, oktatási intézmények, civil szervezetek és gazdálkodói szervezetek is jelentkezhetnek a kezdeményezéshez. A Magyar Nemzet ismerteti az egyébként már sokszor előkerült, de mindig drámainak ható adatokat, amelyekből valóban kitűnik: rendkívüli mennyiségű élelmiszert pazarlunk el. A szelektálok.hu ismerteti a pályázat feltételeit, felhívja a figyelmet a november 6-ai nevezési hetáridőre. A regisztrációs felületen lévő rovatok kitöltésével pedig bárki bekapcsolódhat a munkába. Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára pedig magyar és angol nyevű tájékoztatót is közzétett közösségi oldalán.