Világunk környezetszennyezésének legnagyobb problémája a plasztik-túltermelés, olvasható a Mandineren megjelent cikkben. Az írás a Guardian jóval tartalmasabb és hosszabb közleményére alapján készült, és rávilágít: az ipar a fogyasztókra hárítja át a felelősséget, miközben a cégek maguk választják ki a csomagolásaikat. A Guardian megkereste a megnevezett cégeket, hogy reagáljanak az állításukra. A Magyar Hírlap azt is megírja, hogy melyek ezek a cégek. Tehát az Altria és Philip Morris International dohányvállalkozások, továbbá a Danone és a Nestlé, a PepsiCo, valamint a márkázott műanyagszemét nem kevesebb, mint 11 százalékáért a Coca-Cola a felelős