Biomassza és építési-bontási hulladék hasznosító telephely létesítésére nyert jelentős összeget Simontornya. A város a célra 258 millió 617 ezer 766 forint vissza nem térítendő támogatást kapott a Belügyminisztériumtól. A beruházás eredményeként a biológiailag lebomló zöld hulladékból úgynevezett takarásos, levegőztetett technológiával komposzt előállítása valósul meg. Az inert építési törmelékek fizikai feldolgozásával pedig másodnyersanyag állítható elő, ami szintén felhasználható helyben útépítési, tereprendezési munkákhoz. A települési program eredményesen megvalósult, a záró- és telephely átadó ünnepség tegnap zajlott a volt bőrgyári iparterület keleti szélén – adta hírül a TEOL.