Hat illegális hulladéklerakó felszámolását tervezi Komló a közeljövőben – a munkálatok finanszírozására a napokban nyújtott be pályázatot az önkormányzat – írta meg a BAMA illetve az Új Dunántúli Napló hasábjain Wald Kata. Mint azt Polics Józseftől, Komló polgármesterétől az újdondász megtudta, a közel 30 millió forintos támogatásból az Építők útja, Patak utca, valamint Jószerencsét utca mögötti területet, ezen kívül a Bocskai utca, szilvási garázssor és a Jex Simon ház mögötti erdőt mentesítenék a szabálytalanul kihelyezett szeméttől. Polics József kiemelte, ha elnyerik az NKHV Zrt. által nemrég meghirdetett „Tisztítsuk meg az országot II.” hulladékfelszámolási pályázaton az igényelt támogatást, akkor a város hat legkritikusabb helyszínén tisztítanák meg a zöldövezeteket a szétszórt lomoktól. Az érintett területek rendbe tételét követően pedig térfigyelő kamerák kihelyezését is tervezik – segítségükkel igyekeznek megakadályozni, hogy Komlónak ezek a pontjai újból illegális szemétteleppé váljanak.