Hamarosan hulladékudvar épül városunkban. A témáról szeptember 16-án rendeztek sajtótájékoztatót a Városházán, ahol együttműködési megállapodást írt alá Tata Város Önkormányzata és a MOHU
jelentette a Tatai Hírmagazin. Szendrői Márton László, a MOHU beruházási vezetője tájékoztatott arról, hogy a cég 83 új hulladékudvar megépítését vállalta országszerte. Az első májusban nyílt meg. Ezekkel a beruházásokkal szeretnék csökkenteni az illegális szemétlerakások gyakoriságát, valamint biztosítani több, mint 40 féle, a háztartásokban keletkező hulladéktípus – többek között lejárt szavatosságú gyógyszerek, festékek, gumiabroncsok, bútorok – kényelmes elhelyezésének lehetőségét. A KEMMA úgy tudja, hogy az udvar egy év múlva nyithat meg. Képünkön: Szendrői Márton László tájékoztat.
