Már napi 2,5 millió visszaváltásnál járunk, bő három héttel a kötelező visszaváltás DRS-rendszer indulása után. A REpont alkalmazást 400 ezren töltötték le. Az Economx érdeklődésére a Mohunál elmondták: a vissza nem váltott palackok 50 forintos díjából származó összeget is a rendszer működtetésére és fejlesztésére kell, hogy fordítsák.
Az automatákat helyben, a bolt munkatársai kezelik, ezért a Mohu minden palack után kezelési díjat fizet az üzemeltetőknek, hiszen kiemelten fontos az automaták és azok környékének tisztántartása, illetve a berendezések rendszeres űrítése
– közölték a lappal.