Magyarországon az italcsomagolások kötelező visszaváltási rendszere gyorsan fejlődik: napi 7 millió palackot váltanak vissza, de a cél a 9,5 milliós szint elérése. A MOHU által üzemeltetett rendszer több mint 3200 automatával és 1000 önkéntes ponttal működik. „Az éves kibocsátás 75%-át már visszaváltják, de további fejlődés várható” – mondta Pusztai Márk, a Minden Doboz Visszajár program képviselője a hét végén a BAMÁ-nak.