Ma kell teljesíteni a kiterjesztett gyártói felelősség (EPR) következő negyedéves adatszolgáltatását. A rendszer viszonylag új, ezért érdemes átvenni, mire kell figyelni. Épp ezt teszi ma reggeli kiadásában a Világgazdaság. Cikkükben hangsúlyozzák: december elején közölte az energiaügyi tárca, hogy 2024-ben nem emeli a gyártói felelősségi díjakat. Ez segíti a kormány céljának elérését, vagyis azt, hogy Magyarország minél gyorsabban átállhasson a körforgásos gazdaságra. Ennek előnye, hogy egyre kevesebb termék válik hulladékká, és a képződő hulladék a lehető legnagyobb arányban nyersanyagként hasznosul újra.