Kiosztották a biohulladék szelektív gyűjtésére szolgáló biokukákat a fővárosban a XI., a XX. és a XXI. kerületekben a Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. A Telex újságírója, Thüringer Barbara elkísérte a kukásokat, hogy megtudja: hogyan fogadják a társasházak gondnokai és lakói az új kezdeményezést. Egyelőre úgy tűnik, hogy gyanakodva és tájékozatlanul tekintenek az új szelektív hulladékos rendszerre, pedig még az idén majdnem félmillió embert érinteni fog a fővárosban. A MOHU és a BKM ugyanakkor mindenkit szeretne megnyugtatni, figyelik a programot és a jogos kritikákra reagálni fognak.
