Csaknem teljes körképet adott a Népszava a kéretlen italcsomagolás-visszaváltókról, egy teljes kolumnán. A középosztályé helyett inkább a rászorulók öntudatosságát növelte az új palackvisszaváltás, állapítják meg, és hozzáteszik: nem lett kevesebb a szemét, a hajléktalanságból sem ez a kiút, annak viszont, aki rászán 4-8 órát, összejöhet a napi 30-50 ezer forint is. Igazán érdekes összeállítás, a téma iránt érdeklődőknek feltétlenül ajánlható. A szerző, Marnitz István .megszólaltatta a Mohu palackvisszaváltásért felelős vezetőjét, Szabó Szilviát, aki a téma kapcsán úgy fogalmazott, hogy
a díjért cserébe valakinek mindig megéri az erőfeszítés.
Vagyis a MOHU nem vizsgálja sem a palack visszaváltás előtti útját, sem ügyfeleik társadalmi helyzetét.
