Kedves Kollégák!
Felmerült a kérdés, hogy a Társaságunkhoz érkező adatbekérések esetében, amelyek diplomamunkához/szakdolgozathoz vagy bármiféle egyéb felméréshez érkeznek, hogyan kell eljárni szabályosan, betartva a GDPR, illetve a saját érdekünket szem előtt tartó adatvédelem szempontjait.
Kérném, hogy a továbbiakban a fenti esetekben az alábbi eljárásrendet betartva járjatok el:
1. A beérkező megkeresést a hivatalos csatornába kérném terelni, azaz Társaságunk központi e-mail címén tudjuk fogadni.
2. Az Opálon keresztül kerül az érintett szakterülethez.
3. Az adatok kiadása csak abban az esetben engedélyezett, ha a kérelmező Duális képzés keretében szerződéses jogviszonyban áll Társaságunkkal, illetve egyedi esetben ügyvezetői engedéllyel. Amennyiben szenzitív adatokra terjed ki az adatigény vagy komolyabb munkaidőráfordítást emészt fel, felettessel történt egyeztetés után szükséges csak a kérésnek eleget tenni mérlegelve azt, hogy a hivatalosan elérhető adataink, amik a weboldalunkon, vagy a KSH oldalán hozzáférhetők, nem elegendőek-e az érintett témában.
4. Amennyiben teljesítésre kerül a kért adatszolgáltatás, a végső dokumentumot cégszerű aláírással – és így vezetői tájékoztatás és jóváhagyás mellett – lehet csak kiadni úgy, hogy a kiadott dokumentum tartalmazza az alábbi szövegrészt:
„A Dél-Kom Nonprofit Kft-re vonatkozó adatok csak és kizárólag …………………. (az adatbekérésben megnevezett) dokumentumban kerülhetnek felhasználásra az adatvédelmi és titoktartási szempontok betartásával.”
Köszönöm az együttműködést!
Lévayné Hajdics Katalin
adminisztrációs koordinációs vezető