Több mint 100 tonna műanyag hulladékot és több mint ezer köbméter bálázott hulladékot tárolt engedély nélkül egy férfi, évekkel azután is, hogy a hatósági engedélyük lejárt. A Szekszárdi Járási Ügyészség különösen jelentős mennyiségű hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt emelt vádat a 78 éves férfi ellen. A vádirat szerint a vádlott 2014. év óta 2023. november közepéig ügyvezetője volt egy olyan kft.-nek, amelynek egyik tevékenysége nem veszélyes hulladék kezelése, ártalmatlanítása volt. A kft. székhelye Tolna vármegye egyik községében működött. Erre az ingatlanra a cég 2017. április 27-től 2022. április 30. napjáig hatályos hulladékgazdálkodási engedéllyel rendelkezett. A kft. további hasznosítás céljából az ingatlan területére szállíttatott és ott több csarnokban elhelyezett több, mint 100.000 kg súlyú, valamint további, összesen 1041 m³ térfogatú műanyag csomagolási hulladékot, amelyet azonban a hulladékgazdálkodási engedély lejártát követően is tovább tárolt. A hulladékgazdálkodási hatóság több alkalommal is szemlét tartott az ingatlanon. Az első szemle eredményeként két csarnokból elszállítottak több, mint 100.000 kg műanyag hulladékot. Majd a kb. fél év múlva tartott újabb szemlén észlelték, hogy egy további csarnok teljes területe bálázott műanyag hulladékkal borított. A bűncselekménynek marasztalás lehet a legvalószínűbb bűntető következménye (1046.hu)