Az összeszedett hulladék tekintetében minden szomorú rekordot megdöntő, múlt héten zárult PET-Kupa nyomán ismét fölerősödtek a napisajtóban a hangok, amelyek második legnagyobb hazai folyónk fokozottabb védelmét sürgetik. A civilek után most a hivatalos szervek igyekeznek munkájukat fokozni. Mint a HEOL megírta, a partról nehezen megközelíthető illegális hulladéklerakások felderítésén dolgozik együtt a vármegyei kormányhivatal és a vízirendészet a Tisza-tónál. A hulladékgazdálkodási hatóság és a Tiszai Vízirendészeti Rendőrkapitányság Kiskörei Vízirendészeti Rendőrőrs szakemberei pedig közös szolgálattal indították a nyári szezont.