A Világgazdaság tegnap esti kiadásában hosszú, elemző írást közöl a biohulladékok hazai gyűjtéséről (szerző: B.H.L.). A cikk szerint valójában olyan ütemben bővül a lebomló lakossági hulladék szelektív gyűjtése, amilyen ütemben a Mohu kiépíti a rendszert. Ennek része a háztartási gyűjtőedények és a társasházaknak szánt barna kukák beszerzése és kiosztása, az adott településekhez közeli biogázüzemekkel való megállapodások megkötése, és be kell szereznie még a speciális szállító járműveket is. Indulásként a társaság 14 városban kezdte szétosztani a háztartásoknak a gyűjtőedényeket. Honlapján több mint 60 komposztáló címét és nyitvatartási idejét közli.