Vác határában, önkormányzati területen több ezer köbméteres illegális hulladéklerakót sikerült felszámolnia a Zöld Dunakanyar Alapítványnak. Szabó Csaba programvezető a 0627.hu hasábjain emlékeztetett: a város szélén lévő területen a szemét mennyisége egyre csak nőtt. Az önkormányzatot a hatóságok többször is felszólították, hogy tisztítsák meg a területet. A Tisztítsuk meg az Országot! pályázat keretében két év alatt sikerült megtisztítani a területet. Munkagépekkel lebontották a szeméthegyet. A több mint 7000 köbméter kitermelt hulladékot szétválogatták és a megfelelő helyre szállították.
A tudósíást átvette a Hírstart, illetve beszámolt a fejleményekről a Szentendre365 is.
