Naponta sétálok a Köztársaság téren. Az iskolaépület sarkánál áll egy szív alakú kupakgyűjtő. Színültig tele van színes kupakokkal. Ráragasztottak egy írást, miszerint a gyűjtés megszűnt. Jó lenne, hogy azok, akik a szívecskéket kihelyezték a város különböző pontjaira, eltávolítanák onnan, mert nincs rájuk szükség – írja egy “olvasó” Wald Kata kamu-rovatában, az Új Dunántúli Naplóban és a Bamán is.
A cikk tipikus példája a kritikátlan, felszínes közlésnek. A MOL-csoport a Pénzcentrum érdeklődésére még tavaly arról adott tájékoztatást, hogy a koncesszió indulásával bizonyos keretfeltételek változnak, de folyamatban vannak azok az előkészületek és megállapodások, amelyekkel biztosítják, hogy folytatódhasson a karitatív célokra történő kupakgyűjtés, ezért azokkal a gyűjtőpontokkal és hulladékhasznosítókkal állapodnak meg, akik jelenleg is részt vesznek ebben a folyamatban.
