Az erdőkezelő társaságok, nemzeti parkok a Mecsektől a Mátráig évek óta arra kérik a túrázókat, hogy ha hoznak szemetet az erdőbe, vigyék is haza magukkal – írja a Tudatos Vásárlók legújabb kiadása. Mint kiemelik: az erdei tűzrakóhelyeken sajnos gyakran látni elégetett, megolvadt PET palackokat. Ez nemcsak azért probléma, mert a törvény értelmében tilos bármilyen műanyag égetése, hanem azért is, mert ezekből az anyagokból égés közben számos károsanyag szabadul fel, vagyis a gond nem szűnik meg, csak átalakul. És zöld hulladék sem való a természetbe, hangsúlyozza a szerző, Tóth Judit, aki ennek okairól is részletesen ír.