Az akkumulátorgyárak telepítéséről sokat, ám a termelés mentén keletkező hulladékokról jóval kevesebbet hallani, pedig hamarosan százezer tonnányi keletkezik évente. A feldolgozóipar a startvonalon áll. Erről beszélgetett a Népszava újságírója, Ábrahám Ambrus Czeglédi Andorral, a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének alelnökével, az Envirotis Zrt. vezérigazgatójával és Farkas Bélával, a szervezet Akkumulátor és Energiatárolás Munkacsoportjának vezetőjével. A roppant izgalmas interjú minden, a téma iránt érdeklődő olvasó számára javasolható.
Mennyi feldolgozói kapacitás van készülőben?
Cz. A: Olyan, amit bejelentettek volna nincs.
Fotó
