A Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatása szerint egy három köbméteres fém konténerben égett hulladék a késő éjjeli órákban a vármegyeszékhely Acélgyári útján – írta a NOOL. Viskárdi Péter YouTube csatornájára két rövid film is fölkerült az esetről. Az egyik a linkre, a másik a videóból kiemelt képre kattintva indul el.
A Hírstart emelte országossá a CivisHír tudósítását, amelyből kiderült hogy tűz ütött ki a debreceni szeméttelepen, a hulladék mintegy ezer négyzetméteren lángolt. A lángok további hulladékrakatokat, egy üzemcsarnokot és erdei aljnövényzetet is veszélyeztetnek, hírösszefoglalónk készítéséig nem sikerült megfékezni azokat. Mindössze ötszáz méterrel távolabb, egy papírhulladékot feldolgozó üzemnél papír gyulladt meg egy betonfalakkal körbe kerített, körülbelül száz négyzetméteres területen, írta a Katasztrófavédelem híroldala. Utóbbi tüzet már sikerült eloltani. A Debrecenben Hallottam szerint a hulladéklerakóban a munkálatokat, amelyeket egy hajdúnánási vízszállító jármű is segít, a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja. Egy-egy vízszállító Nyíregyházáról és Püspökladányból is a helyszínre tart.

