Hosszabb, elemző cikkben ismerteti a MOHU terveit, köztük elsősorban a gépjármű-flotta megújítását célzó elképzeléseit a hazai szakportál, a Don’t waste it. Az új autók többek között vészfékező rendszerrel, sávelhagyási figyelmeztetéssel, gyalogos figyelő kamerával, a munkaterületet megvilágító extra munkalámpákkal, különösen biztonságosan kialakított hátsó fellépőkkel vannak felszerelve. A háromtengelyes járművek munkavégzését a beépített flottakezelő rendszer figyeli majd. A modern autók nemcsak a biztonságtechnika és balesetvédelem területén nyújtanak előnyöket, de növelik az üzemeltetés hatékonyságát és a megbízhatóságot is. Az országban jelenleg működő mintegy 2000 hulladékszállító jármű átlagosan 13 éves, 40%-uk azonban 15 évnél is idősebb, ami komoly műszaki és gazdasági kihívásokat jelent. Az új járművek első példányai várhatóan 2025 első félévében állnak üzembe. A legmodernebb, az EU-s irányelveknek és biztonságtechnikai szabványoknak megfelelő járművek üzemeltetési költsége jelentősen alacsonyabb lehet, mint az idősebb változatoké.
