A Szeretlek, Magyarország írta meg elsőként, hogy a Csepel-sziget nyugati oldalán fekvő Fácános dűlőt teljesen elárasztotta a Duna, és ezzel együtt mintegy 1500 köbméternyi illegálisan lerakott szemét is a vízbe került. A HVG-nek nyilatkozó Paál Géza, a DK választókerületi elnöke szerint a felhalmozott szemét Budapest vízbázisát veszélyezteti, amely mindössze 1-2 kilométerre délre található. Kocsis-Cake Olivio néhány nappal ezelőtt már járt a helyszínen, és közérdekű bejelentést tettek a Katasztrófavédelemnél. A látottakról Facebook-videót is megosztott. Borbély Lénárd, a kerület polgármestere is felmérte a károkat.
A magánterületeken felhalmozott illegális hulladékot a víz elkezdte széthordani, ami komoly feladatot jelent majd az ár levonulása után
– írta ugyancsak a Facebookon.
A hírre a katasztrofaturistámk is a helyszínre siettek, a 24.hu fotóján Gyurcsány Ferenc, egykori miniszterelnök aggódik hathatósan.
