Az egykori köztársasági elnök, Áder János tegnap Siofokon indította el a PontVelem Okos Programot, amelynek keretében április 22-től május végéig iskolákban gyűjtik össze a használt mobiltelefonokat és elemeket. Az Elő a telóval! című, a Kék Bolygó Alapítvány és a MOHU által meghirdetett versenyre a pontvelem.hu-n kell regisztrálni, és értékes ajándékokhoz lehet jutni. Részletek a napilapokban, legnagyobb terjedelemben az Index és a Magyar Hírlap tegnap esti kiadásában. Különös módon a Sonline tudósítója, Hajdú Marianna nem vette észre, hogy Áder János programot hirdetett és versenyt indított. Legalábbis egy szót sem ír erről beszámolójában.