A Zempléni Z.H.K. Hulladékkezelési Közszolgáltató Nonprofit Kft. 2025. január 1-étől (a MOHU MOL Zrt. döntése értelmében) megszünteti az üveghulladék házhozmenő gyűjtését Sárospatakon. A lakossági üveghulladék gyűjtése a hulladékudvarokban, valamint a településen jelenleg működő hulladékgyűjtő szigeteken persze továbbra is megmarad. Ezzel a diákváros lett az utolsó magyarországi település, ahol ez a házhoz menő szolgáltatás megszünt. A fejleményről a Sárospataki Hírportál felületén tájékoztatta a város lakosságát Farkas Szabolcs polgármester.