A Kölcsey Televízió szentelt egy adásrészt híradójából azoknak a veszélyes hulladékoknak, amelykre nem fordítunk elég figyelmet, s amelyek többnyire a kommunális hulladékban végzik. Megdöbbentő adat: az országban évente keletkező körülbelül kétezer tonna szárazelemnek csupán néhány százaléka kerül a szelektív gyűjtőkbe. Pedig veszélyes hulladéknak számít, speciális kezelést igényel. Hasonló a helyzet a lejárt, vagy fel nem használt gyógyszerekkel, amelyeket a gyógyszertárakban lehet leadni. Szűk három perc, megoldást nem nyújt, de remek problémafölvetés.