Egy áruház parkolójának sarkában lévő szemetesben turkál, Sahar Khalili izgatott, amikor lazacot, elegáns sajtokat és finom pudingokat talál. Anélkül, hogy egy fillért is ki kellett volna fizetnie, a 37 éves lány annyi finomságot zsákmányolt, hogy 3 hétig nem marad étel nélkül. Sahar Khalilit a Bors hét végi, színes riportjából ismerhették meg a magyar olvasók.
4 éve nem vásároltam ételt a boltban – rengeteget spróltam már azzal, hogy a kukákból eszem
– mondta el a lány az újságírónak. 2019. februárjában kezdett el a helyi áruház pékségében dolgozni, ekkor döbbent rá, hogy mennyi ételt dobnak ki napi szinten. Minden reggel legalább 200 frissen sült péktermék landolt a kukában az előző napról, mert ez volt a vállalati előírás. Az ausztrál emberek évi 7,6 millió tonna élelmiszert dobnak ki, aminek 70%-a még teljesen ehető. (Via: The Sun)