Éhbérért, egészen embertelen körülmények között elszállásolva, egy hulladékfeldolgozó üzemben kényszerített munkára embereket egy nyolcfős banda Budapesten. Az elfogásukban több mint hetven magyar és román rendőr mellett részt vettek a TEK-esek is. A kiszolgáltatott férfiak és nők nagy része rettegett munkaadóitól, akiknek az egyike késeket és kardokat tartott rendszeresen magánál, illetve többen lőfegyvert is láttak nála. Az áldozatok között akadt, akinek sikerült a családtól elszöknie, és feljelentést tett. A román hatóságok így szereztek tudomást a bűncselekményről. Magyar kollégáikkal együtt eddig összesen több mint 30 áldozatot azonosítottak. Az összehangolt nemzetközi akcióban több mint hetven rendőr csapott le egyszerre különböző helyszíneken. Budapesten, illetve Szigetszentmiklóson és Halásztelken hajtottak végre elfogásokat és kutatásokat. Mivel felmerült a lehetősége annak, hogy az egyik elkövetőnél lőfegyver lehet, ezért az ő elfogását a Terrorelhárítási Központ műveleti egysége hajtotta végre. A nyomozók a kutatásoknál munkaszerződéseket, zálogjegyeket, jelenléti íveket, az áldozatok visszatartott okmányait, mobiltelefonokat, SIM kártyákat, valamint több mint 40 millió forintot foglaltak le, és azokat a gépkocsikat is, amikkel a szállításokat végezték. Ezen túl több ingatlant is zár alá vettek. Számos munkást közülük emberkereskedelem és kényszermunka áldozataként azonosítottak, kiszolgáltatott és sérülékeny élethelyzetük okán többüket kimenekítették az elkövetők által fenntartott kizsákmányoló élethelyzetből és biztosították védett elhelyezésüket. A híreket a témában elsőként a 24.hu adta közre
A videón az is jól látszik, hogy az egyik előállított megpróbálja kilyukasztani a terreorelhárítók kocsijának gumikerekét.