A Magyar Közút munkatársai idén már 1420 tonnányi szabálytalanul kihelyezett szemetet gyűjtöttek össze, és szállítottak hivatalos lerakóhelyekre. Minderre az elmúlt öt hónapban több mint 600 millió forintot költöttek. A társaság nemcsak a kezelésében lévő 32 ezer kilométernyi burkolatot, és az útmenti területeket takarítja rendszeresen, hanem a pihenőhelyeken, parkolókban elhelyezett kommunális és szelektív hulladéktárolókat is üríti. Napi probléma, hogy a kihelyezett szemetes tárolókba, és mellé olyan hulladékot helyeznek ki, amelyek nem a közlekedés során keletkeznek, ilyen például a háztartási hulladék, vagy a lomtalanításra ítélt szemét. Az is gyakori probléma, hogy a közút melletti bokros, fás területre is illegálisan helyeznek ki háztartási szemetet, sittet, egyes esetekben akár veszélyes hulladékot is – írja a TúristaMagazin.
![]()