A BAMA írt ezen a címen helyzetjelentést. Vagy inkább fenyegetést? Olvasóink majd eldöntik. Mint a szerző, M.W. emlékeztet: a Pest vármegyei Sóskúton a héten kigyulladt egy épület, ahol a kiérkező tűzoltók már csak egy összeégett holttestet találtak. Az oltást igen megnehezítették a házban és a környezetében felhalmozott lomok. Az épületben és környékén felhalmozott hulladék nemcsak a tűz keletkezésének veszélyét növeli, hanem megakadályozhatja a menekülést is. A szabályok szerint
az ingatlan tulajdonosa, használója köteles a területet éghető hulladéktól és további hasznosításra nem kerülő száraz növényzettől mentesen tartani.
Aki ezt megszegi, arra tűzvédelmi bírság szabható ki, amelynek összege 10, illetve 20 ezer forinttól indul, de akár a milliós nagyságrendet is elérheti. A tűzvédelmi bírság kiszabása a szabálytalanságot észlelő tűzvédelmi hatóság hatáskörébe tartozik.
A bírság megfizetése azonban nem mentesít az egyéb büntetőjogi, illetve a polgári jogi felelősség alól – erősíti meg a Mandiner.hu is.