Tompos Márton parlamenti képviselő tavaly kezdett országjárásba, Lenti, Devecser, Nagykölked és Sorkifalud illegális gumilerakatait ő tette térképre. A politikus egyik videójában akkor megszólalt egy nagykölkedi lakos is, aki szerint az elmúlt években több tízezer köbméter abroncsot raktak le engedély nélkül. Pert indított, hiába. Tompos most arról kérdezte Polt Péter legfőbb ügyészt:
- van-e folyamatban büntetőeljárás e tevékenységek vonatkozásában?
- Felderítésre került-e más helyszínen is a fentiekhez hasonló tevékenység?
- Egyesítésre kerültek-e az ügyek?
- Sor került-e tanú, illetve gyanúsított kihallgatására az eljárás során?
- Amennyiben még nyomozás van folyamatban, mikor kerül a bíróság elé az ügy?
- Ha már megtörtént a vádemelés, mi a vád tárgya?
- Amennyiben az eljárás megszüntetésre került, mi volt annak az oka?
Ibolya Tibor, a legfőbb ügyész helyettese válaszolt. Azt írta, hogy a Nagykölkeden és Sorkifaludon hagyott gumiabroncsok ügyében a körmendi, a devecseri gumilerakat miatt az ajkai rendőrök a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt folytatnak büntetőeljárást. Ezek az ügyek felderítési szakban vannak.
Összefoglalva: négy nyomozás, egy gyanúsított, az ügyeket nem egyesítették, vádat sem emeltek.
