A kötelező üvegvisszaváltás idei bevezetése óta mostanáig összesen 31 millió forint gyűlt össze a visszaváltók jótékonysági felajánlása nyomán – írta meg a 24.hu. A MOHU elárulta, hogy a kedvezményezett kórházaknak, gyermekgyógyászati intézményeknek. A MOHU tájékoztatása szerint jelenleg a gyűjtési időszak zajlik, azért nem utalnak, az egyes REpontokon a visszaváltott palackok utáni, 50 forintos felajánlást egy külön erre a célra elkülönített adatbázisban gyűjtik. A társaságnál arról számoltak be, hogy a felajánlott összeget a jótékonysági szervezetek között egyenlő arányban osztják fel. Az Index megtudta, hogy a 2024-es év kedvezményezettjei a következők:
- Heim Pál Országos Gyógyászati Intézet (a felajánlott összegből az intézet mára elavult digitális technikai és orvostechnológiai megújítását finanszíroznák);
- Bethesda Gyermekkórház (a támogatásból az egyes osztályokra eszközbeszerzéseket, illetve infrastrukturális fejlesztéseket terveznek);
- Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika (a támogatásból a mindennapi gyógyításhoz szükséges orvosi eszközöket terveznek beszerezni).
A kötelező visszaváltási rendszer bevezetésének célja nemcsak a környezetvédelem elősegítése, hanem az is, hogy lehetőséget biztosítson a társadalom számára a jótékonykodásra – hívja föl a figyelmet a Trade Magazin.