A kukákba dobott palackok gyűjtögetése szabálysértés, és az intézkedő rendőr helyszíni bírságot szabhat ki érte – olvasható a divany.hu cikkében. Az ok: a szemetesbe dobott palackok és alumíniumdobozok települési hulladéknak minősülnek a hulladékról szóló 2012. évi CLXXXV. törvény szerint. A közterületen kihelyezett gyűjtőedénybe dobott visszaváltható palack tehát nem gazdátlan tárgy, amit bárki összeszedhet, és visszaválthat – teszi hozzá a 24.hu.
(via: G.A.)