Az Európai Unió előzetes megállapodásra jutott a csomagolási hulladék kezelését és az egyszer használatos műanyagok csökkentését célzó új jogszabályról. Ez sok termék betiltását jelenti a következő években – írta tegnap a Portfolio. Az Európai Parlament és az EU soros belga elnökségének tárgyalói hétfőn konszenzusra jutottak, és ambiciózus célokat tűztek ki a csomagolási hulladékok csökkentésére: 2030-ig 5%-ot, 2040-ig pedig 15%-ot. A javasolt jogszabály célja, hogy 2030-ra minden csomagolást újrahasznosíthatóvá tegyenek, A Pénzcentrum szerint ugyancsak 2023-ban betiltják az egyszer használatos műanyag termékeket, mint amilyen például az eldobható tányér, pohár vagy éppen a könnyű zacskó. Elfogadását követően a jogszabály jelentős előrelépést jelent majd az EU azon erőfeszítéseiben, hogy kezelje a csomagolási hulladék növekvő problémáját. Az elmúlt évtizedben több mint 20%-kal nőtt ezek mennyisége, de az uniós szabályozás várhatóan drasztikusan csökkentheti ezt. A témával – a fenti forrásokból összeollózott anyaggal – foglalkozott az Akcióleső is.