Ezen a héten zajlik Dél-Koreában 175 ország részvételével az a konferencia, amelynek célja egy nemzetközi megegyezés elfogadása, amellyel csökkenthető a plasztikszennyezés. A küldöttek olyan megállapodásra törekszenek, amely túl mutat a szívószáltilalmak és rögzítettkupak-mizérián. Az eddigi tárgyalásokkal ellentétben most inkább a vegyi anyagokra összpontosítanak, miután az olyan országok, mint Szaúd-Arábia, valamint Kína – amelyek erősen érdekeltek az olajból előállított műanyagok előállításában – ellenezték a termelés visszafogására tett kísérleteket. A Népszava ismerteti az elfogadásra ajánlott, négypontos megállapodás-tervezetet.