Az újraindult hazai szakportál, a Don’t waste it számolt be róla, hogy az Európai Unióban az egy főre jutó települési hulladék mennyisége 513 kilogramm volt 2022-ben, 19 kilogrammal, azaz 4 százalékkal kevesebb, mint 2021-ben (532 kg). Magyarországon a vizsgált évben 406 kilogramm hulladékot termeltek személyenként.

A kedvező tendencia mellett vannak azért rossz hírek is: az Unióban személyenként átlagosan 249 kilogramm háztartási hulladékot hasznosítottak újra 2022-ben, szemben a 2021-es 264 kilogramm/fős átlaggal. Az újrahasznosítás arányát tekintve pedig Magyarország hátulról a hatodik helyen kullog.
