Újabb finomhangolás érkezhet a visszaváltási rendszerben – derül ki egy olyan kormányrendelet-tervezetből, amelyet nemrégiben bocsátottak társadalmi egyeztetésre. Ennek értelmében
az automata visszaváltó berendezéssel rendelkező visszaváltásihely-üzemeltető az automata visszaváltó berendezés meghibásodása esetén kézi átvétellel biztosítja a visszaváltási lehetőséget
– idézi a Népszava.
Emellett az üzlet vásárlók által használható bejáratánál köteles lesz egy tájékoztatást is kihelyezni, hogy ott vissza lehet váltani a betétdíjas termékeket. Úgy fest – teszi hozzá a hírhez a 24.hu – hogy az eladótérben üzemeltetett Mohu-automaták kapcsán kialakult higiéniai állapotok kezelésére még várni kell. Sokak szerint undorító, fertőzésveszélyes és tarthatatlan visszaváltási helyzet alakult ki: a guberálók jó része a bizonylatot az élelmiszerboltban költi el, illetve a személyzet a megtelt, piszkos palackoszsákokat szintén az élelmiszerek között cipeli el a raktárig.