A győri Teplán Elektronik Kft-t mutatta be a hét végén az InfoGyőr, ahol elektonikai hulladékok átvételével és bontásával is foglalkoznak. Kávéfőző, rossz gázkazán, mobiltelefon, vagy számítógép alkatrészek – az ilyen és ehhez hasonló eszközöket is le lehet adni, nem utolsó sorban pedig egy kis zsebpénz is jár a környezettudatosságért. Ennek kapcsán kerül elő egy megdöbbentő párhuzam: 2022-ben személyenként 9,7 kg elektronikai hulladékot dobtak ki a magyarok, ami elég ijesztő annak tudatában, hogy ez az érték 2008-ban „még csak” 4,5 kg volt. A cikkhez izgalmas, negyedórás videó is tartozik, amely lenti képünkre kattintva indul el.
