A Greenpeace szerint az Éltex Kft. salgótarjáni telephelyéről származó, rákkeltő vinil-kloriddal és egyéb mérgező anyagokkal szennyezett víz került a Salgó-patakba, ami súlyosan veszélyezteti az emberi egészséget és a környezetet, ezért azonnali vizsgálatot és intézkedést követelnek – jelentette a 444. A Portfolio kapcsolódó cikkekel segíti a tájékozódást, Meglepő fordulat volt a sajtóviharban, hogy hétfő késő délután az Éltex Kft. egy közleményt juttatott el a Telexnek. Ebben azt írják, hogy a cég még nem folytat hulladékkezelési tevékenységet a salgótarjáni telephelyen, „nem bont, nem dolgoz fel akkumulátort, vagy akkumulátor-hulladékot”. A közlemény szerint „a szennyezés határozottan nem az Éltex Kft. tevékenységének a következménye”, az egy másik ipartelepről származik.
Várjuk az újabb fejleményeket.