Visszavonta a kormányhivatal a sárbogárdi akkumulátorlerakó engedélyét – tudta meg az RTL Híradó. Közben a város fideszes polgármestere bejelentette, azonnali hatállyal bezáratták a telephelyet. Pedig, írja a Portfolio, alig egy hete a kormányhivatal és a katasztrófavédelem még mindent rendben talált az ellenőrzéskor. A 24.hu idézi Sükösd Tamás polgármestert, aki Facebook-oldalán azt írta,
nem lesz akkumulátorbontó, sőt akkumulátorraktár sem, sőt veszélyes hulladék raktár sem Sárbogárdon. … Ez nem a lakossági fórum és nem is az aláírásgyűjtés és főleg nem a politikai alapú hangulatkeltés eredménye, hanem a szakmai munkáé. Sárbogárd város jegyzője és az ügyben eljáró kollégák, valamint a saját munkám.
A kormány számára nagyon fontos az, hogy a magyar emberek jogos környezetvédelmi és biztonsági szempontjait figyelembe vegyék, és az illetékes hatóságok ennek megfelelően járjanak el
– mondta az ellenőrzésre célozva Koncz Zsófia államtitkár. A 24.hu kérdésére, hogy tudniillik miért vonták vissza az engedélyt, ha a helyszíni ellenőrzés pár napja még minden rendben talált, sem a kormányhivatal, sem a kormány nem válaszolt.