Fegyházban kell letöltenie öt év szabadságvesztését az autósnak, aki szándékosan munkások közé hajtott egy szabolcsi kisvárosban – tájékoztatta a Debreceni Ítélőtábla jogerős ítéletéről a táblabíróság sajtószóvivője az MTI-t csütörtökön. Történt pedig, hogy egy szabolcsi kisvárosban egy reggel az Észak-alföldi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. alkalmazásában álló sértettek a hulladékszállító teherautóval munkájukat végezték. A szemétszállítóval szemközti sávban haladt a vádlott, aki annak érdekében, hogy a sértett az úttesten áthúzhassa a kukát, lefékezte autóját. A gesztust értékelve a sértett odaintett neki, ám a vádlott a jelzést félreértette, bántó szándékot vélt felfedezni benne. A vádlott kiszállt a kocsijából, a sértettet földre vitte, több alkalommal megütötte, ezt követően a helyszínről elhajtott.
De még nem volt vége a dolognak. Miközben a sértett és társai telefonon rendőri segítséget kértek, a vádlott gépkocsival visszatért, és 30-35 kilométeres óránkénti sebességgel haladva, az út mentén, a kukásautó mögött várakozó négy személyre rántotta a kormányt. Közülük hármat álló helyzetben elütött, míg egynek sikerült a kocsi elől elugrania. A három sértett ugyan nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett, azonban a súlyosabb, akár halálos kimenetel csak a vastag, télies ruházatuk miatt és a szerencsének köszönhetően maradt el – állapította meg a bíróság, és írta meg több napilap, köztük a legnagyobb terjedelemben a Debreceni Nap.
